Receta

Omletë me Perime të Freskëta dhe Djathë

Omletë me Perime të Freskëta dhe Djathë

Receta

Kjo omletë me perime të freskëta dhe djathë është një mëngjes ideal veror. E përgatitur me vezë, domate, spec, qepë, spinaq dhe djathë feta, ofron një shije të freskët dhe të lehtë. Është e shëndetshme dhe e thjeshtë për t’u përgatitur, perfekte për të filluar ditën me energji.

Shiko më shumë
Peshk i pjekur me salcë mango dhe avokado

Peshk i pjekur me salcë mango dhe avokado

Receta

Recetë perfekte për një darkë verore të shijshme dhe të freskët!

Shiko më shumë
Tost me Avokado dhe Vezë të Ziera

Tost me Avokado dhe Vezë të Ziera

Receta

Ky mëngjes është i shpejtë, i thjeshtë për t'u përgatitur dhe plot me përbërës ushqyes që do t'ju japin energji për të filluar ditën tuaj në mënyrë të shkëlqyer!

Shiko më shumë
Tortë e Shijshme me Cokollatë!

Tortë e Shijshme me Cokollatë!

Receta

Tortë e Shijshme me Cokollatë për Iftar...

Shiko më shumë
Recetë për Byrek me Spinaq dhe Djathë

Recetë për Byrek me Spinaq dhe Djathë

Receta

Recetë për Byrek me Spinaq dhe Djathë shumë të shijshëm - perfekt për iftar gjatë Ramazanit.

Shiko më shumë
Pulë me Limon dhe Mjaltë

Pulë me Limon dhe Mjaltë

Receta

Kjo recetë është mënyra e shkëlqyer për të përgatitur pulë të shijshme me një aromë të butë të limonit dhe mjaltit. Copat e pulës marinohen në një lëng të përbërë nga vaj ulliri, mjaltë, limon, dhe hudhër për të krijuar një shije të butë dhe të pikante. Një zgjedhje e shkëlqyer për një darkë të shijshme dhe të shëndetshme.

Shiko më shumë
Supë me Perime

Supë me Perime

Receta

Si të Gatuani Supë me Perime në Multicooker.

Shiko më shumë
Kek me Boronica

Kek me Boronica

Receta

Nga më të Mirët e Shijes Shqiptare.

Shiko më shumë
Supë Krem me Brokoli

Supë Krem me Brokoli

Receta

Kjo pjatë me shumë pak kalori është e lehtë, kremoze dhe e shijshme.

Shiko më shumë
Receta e Kompostos së Shegës – Shija Delikate Ëmbëlsuese

Receta e Kompostos së Shegës – Shija Delikate Ëmbëlsuese

Receta

Kompostoja është një përzierje e copave të plota të frutave me lëng të ëmbëlsuar. Ajo përgatitet shumë më shpejt sesa reçeli dhe ka më pak sheqer.

Shiko më shumë
Kungulleshka të Mbushura me Kinoa

Kungulleshka të Mbushura me Kinoa

Receta

Kinoa është një nga ushqimet më të reja jo vetëm të kuzhinës Shqiptare, por edhe të asaj botërore.

Shiko më shumë
Byrek i Shpejtë Shtëpie me Petë të Gatshme dhe Djathë

Byrek i Shpejtë Shtëpie me Petë të Gatshme dhe Djathë

Receta

Byreku, gatimi tradicional shekullor që na sjell ndër mend duart e gjysheve.

Shiko më shumë
Role me salsiçe.

Role me salsiçe.

Receta

Një recetë e shpejtë, 30 minuta për të shërbyer mysafirët e papritur.

Shiko më shumë
Kroketa me Djath dhe Spinaq.

Kroketa me Djath dhe Spinaq.

Receta

Një recetë e shpejtë, 30 minuta për të shërbyer mysafirët e papritur.

Shiko më shumë
Krepa me Spinaq dhe Djadh.

Krepa me Spinaq dhe Djadh.

Receta

Një recetë e shpejtë, 30 minuta për të shërbyer mysafirët e papritur.

Shiko më shumë
Kek me Rrush të Thatë dhe Mollë.

Kek me Rrush të Thatë dhe Mollë.

Receta

Keku është një nga ëmbëlsirat më të thjeshta për t’u përgatitur, dhe nga më të mirat për t’u shijuar.

Shiko më shumë
Kek me portokall dhe shërbet!

Kek me portokall dhe shërbet!

Receta

Keku me portokall dhe sherbet është një nga ëmbëlsirat që do t’ju pëlqej shumë. Aroma e portokallit, e kombinuar me vanilje, janë përbërësit që e bëjnë kaq të veçantë këtë ëmbëlsirë

Shiko më shumë
Ëmbëlsirë e Shpejtë me Avokado dhe Mjaltë

Ëmbëlsirë e Shpejtë me Avokado dhe Mjaltë

Receta

Nëse po kërkoni një ëmbëlsirë të lehtë në shije dhe shumë të thjeshtë në përgatitje, atëherë lexoni recetën më poshtë.

Shiko më shumë
Pulë dhe perime n’shtagë!

Pulë dhe perime n’shtagë!

Receta

Perimet e pjekuna me mish pule n’shtagë janë kombinimi që i shkon secilës pjatë – veçanarisht ditëve e netëve kur je mbledhë me familje e miqë e kur e dhezë skarën.

Shiko më shumë
Bakllava Greke.

Bakllava Greke.

Receta

Bakllava Greke – Galaktobaklava

Shiko më shumë
Pallaqinka të Shijshme

Pallaqinka të Shijshme

Receta

Recetë për një mëngjes të shpejtë.

Shiko më shumë
Tranguj Turshi

Tranguj Turshi

Receta

Trangujt turshi janë një zgjedhje e përshtatshme për ata që tregojnë kujdes me ushqimin. Ky perceptim vjen si pasojë e vlerave shëndetsore të trangujve që ruhen gjatë fermentimit.

Shiko më shumë
Turshi të Përziera në Kushtet e Shtëpis.

Turshi të Përziera në Kushtet e Shtëpis.

Receta

Ëmbëlsi turshi është një rostiçeri shumë e shijshme dhe e shëndetshme ose një pjatë anësore e plotë në dimër.

Shiko më shumë
Receta për Turshi (DOMATE)

Receta për Turshi (DOMATE)

Receta

Ëmbëlsi turshi është një rostiçeri shumë e shijshme dhe e shëndetshme ose një pjatë anësore e plotë në dimër.

Shiko më shumë
Bagel me Salmon

Bagel me Salmon

Receta

Bagel me salmon është një ushqim shijshëm dhe të shëndetshëm që mund të përgatitet shpejt dhe lehtësisht. Këtu është një recetë e thjeshtë për të bërë një bagel të shijshëm me salmon:

Shiko më shumë
Supë me mish pule

Supë me mish pule

Receta

Supa me mish pule është një zgjidhje shijshme dhe të shëndetshme për një drekë ose darkë të ngrohtë. Këtu është një recetë e thjeshtë për të bërë një supë të shijshme me mish pule:

Shiko më shumë
Smoothie me Dredhëz

Smoothie me Dredhëz

Receta

Një smoothie me të verdha të freskëta është një mënyrë e shijshme dhe të shëndetshme për të filluar ditën tuaj. Këtu është një recetë e thjeshtë për të bërë një smoothie të shijshëm me luleshtrydhe:

Shiko më shumë
Lava Cake

Lava Cake

Receta

Lava cake është një ëmbëlsirë e shijshme që mund të përgatitet shpejt dhe lehtë në shtëpi. Kjo ëmbëlsirë shquhet për mishin e brendshëm të lagur dhe të ndjeshëm të çokollatës.

Shiko më shumë
Club Sandwich

Club Sandwich

Receta

Club Sandwich është një sanduiç i shijshëm dhe i mbushur, i përbërë nga disa shtresa. Këtu është një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë për të krijuar një Club Sandwich në shtëpi:

Shiko më shumë
Pasta me proshutë

Pasta me proshutë

Receta

Pasta me proshutë të shpejta për përgaditje dhe mjaft të shijshme për t'u ngrënë. Këtu është një recetë me udhëzime se si të përgatitni në shtëpi pastat:

Shiko më shumë

Rreth nesh

E-baa në 21 Gradë

E-baa në 21 Gradë

Rreth nesh

Genta Brestovci ( E-BAA ) tek emisioni 21Gradë.

Shiko më shumë
E-BAA dhe Stikk.

E-BAA dhe Stikk.

Rreth nesh

Sot në #STIKK u mbajt mbledhja e Këshillit Nismëtar të E-commerce Cluster për Kosovën.

Shiko më shumë
E-baa,Elkos dhe Universiteti Ekonomik i Prishtinës.

E-baa,Elkos dhe Universiteti Ekonomik i Prishtinës.

Rreth nesh

Sot kemi nënshkruar një memorandum për bashkpunimin e vazhdushëm mes institucioneve.

Shiko më shumë
E-BAA dhe AAB.

E-BAA dhe AAB.

Rreth nesh

Genta Brestovci pjesë e bordit industrial të AAB.

Shiko më shumë
Amcham me E-BAA

Amcham me E-BAA

Rreth nesh

Genta Brestovci nga E-BAA ne American Chamber of Commerce in Kosovo.

Shiko më shumë
E-BAA and American Chamber of  Commerce in Kosovo.

E-BAA and American Chamber of Commerce in Kosovo.

Rreth nesh

Genta Brestovci nga E-BAA ne American Chamber of Commerce in Kosovo.

Shiko më shumë
E-BAA dhe G7.

E-BAA dhe G7.

Rreth nesh

E-baa antare e G7-Dhoma Ekonomike e Grave të Kosovës!

Shiko më shumë
E-baa,Pi&Ki dhe Sos Fshatrat.

E-baa,Pi&Ki dhe Sos Fshatrat.

Rreth nesh

Një donacion tjetër nga E-BAA. Një buzëqeshje më shumë tek SOS Fshatrat.

Shiko më shumë
E-baa në Promovimin e librit Strategjia e Marketingut.

E-baa në Promovimin e librit Strategjia e Marketingut.

Rreth nesh

Promovimi Librit Strategjia e Marketingut

Shiko më shumë
Takimi mes E-BAA,USAID dhe G7.

Takimi mes E-BAA,USAID dhe G7.

Rreth nesh

Reforma në Gjykatën Komerciale dhe Mekanizmat Alternativ për Zgjedhjen e Kontesteve.

Shiko më shumë
Takimet javore të E baa

Takimet javore të E baa

Rreth nesh

Stafi organizohet në takimet javore të sjell hulumtimet e trendeve të fundit të fushës digjitale. Komenton mbi rezultatet e tanishme dhe objektivat e zhvillimit tutje

Shiko më shumë
Bëhu shitës në e-baa

Bëhu shitës në e-baa

Rreth nesh

Një platformë e besueshme me një staf profesional dhe me bashkëpuntorë të besueshëm, ne ju sigurojmë juve një platformë të sigurtë për të shitur.

Shiko më shumë

Manuale të përdorimit

Si të bëni WISH listen tuaj në E-BAA?

Si të bëni WISH listen tuaj në E-BAA?

Manuale të përdorimit

Kurseni kohë. Shtoni artikujt tuaja në një vend.

Shiko më shumë
Si të realizojmë blerje në E-BAA?

Si të realizojmë blerje në E-BAA?

Manuale të përdorimit

Manuali i blerjes në E-BAA.

Shiko më shumë
Si të krijojmë llogari në E-BAA?

Si të krijojmë llogari në E-BAA?

Manuale të përdorimit

Indikacionet që mund ti ndjekni për hapjen e një llogarie në E-BAA!

Shiko më shumë
Si të bëni LOG-IN në E-BAA?!

Si të bëni LOG-IN në E-BAA?!

Manuale të përdorimit

Manuali përdorimit se si mund të bëni LOG-in në llogarinë tuaj tek E-BAA.

Shiko më shumë

Udhëzime për përdorim

Multicooker për Ushqim

Multicooker për Ushqim

Udhëzime për përdorim

Multicooker është një pajisje kuzhine që përdoret për të gatuar ushqime të ndryshme në një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë.

Shiko më shumë
Aparat për pjekjen e tortes

Aparat për pjekjen e tortes

Udhëzime për përdorim

Aparati për pjekjen e tortave kek është një pajisje e veçantë kuzhine që mund të përdoret për të pjekur torta kek në mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë

Shiko më shumë
Grirëse për Pemë*Perime

Grirëse për Pemë*Perime

Udhëzime për përdorim

Përdorimi i grijësës për pemë perime është shumë i thjeshtë. Fillimisht, duhet të larim perimet dhe t'i prerim në copa të vogla. Pastaj, vendosni copat e perimeve brenda grijësës dhe shtypni butonin e startit.

Shiko më shumë
Robot Smart për Përgatitje të Ushqimit

Robot Smart për Përgatitje të Ushqimit

Udhëzime për përdorim

Roboti Smart për Përgatitje të Ushqimit nga brendi Xiaomi është një pajisje e avancuar kuzhine që ju lejon të përgatisni ushqim në mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë.

Shiko më shumë
Aparat për Waffel

Aparat për Waffel

Udhëzime për përdorim

Waffle maker është një mjet kuzhine që përdoret për të bërë waffle. Ky mjet ndryshon nga madhësia dhe formimi i formave të ndryshme të waffle-ve që mund të krijojë

Shiko më shumë
Fritezë me Ajër

Fritezë me Ajër

Udhëzime për përdorim

Thuaj lamtumirë ushqimeve të skuqura të yndyrshme dhe të pashëndetshme me fritezën tonë të mahnitshme të ushqimit! ??

Shiko më shumë