Nëntotali
0.00

Receta


Receta


Biskota Të Pastra me Tërsherë Pa Pjekje
4 Persona
Persona


20 Minuta min
Koha per Pergaditje

20 min
Koha Totale


min
Koha per zierje
Përbërësit  • 408 gr Tërshërë

  • 75 ml Qumësht arre kokosi

  • Kripë

  • Banane e pjekur

  • Pluhur Kakao

  • Mjaltë

  • Gjalpë Kikiriki


Hapat
  1. Vendos gjalpin e kikirikut, bananen e prerë në copa, mjaltin, pluhurin e kakaos, kripën dhe qumështin në një blender Pulso derisa çdo gjë të jetë përzier së bashku

  2. Futeni këtë masë të trashë mbi tërshërën dhe përziej Formo me brumin topa biskotash në një letër furre mbi një tepsi biskotash

  3. Shto disa copa çokollate sipër nëse dëshiron Vendosi këto biskota në frigorifer për të paktën 2 orë