Nëntotali
0.00

Receta


Receta


Luleshtrydhe me Krem dhe Tërshërë
4 Persona
Persona


20 Minuta min
Koha per Pergaditje

20 min
Koha Totale


min
Koha per zierje
Përbërësit  • 1/2 Filxhan tërshërë

  • 1/2 Filxhan qumsht bajame (mundet vetëm qumësht I thjesht të jetë)

  • ¼ Filxhan vanilje kos

  • 3-4 Luleshtrydhe të mëdha të freskëta


Hapat
  1. Shto tërshërën dhe qumshtin e bajames në një kavanoz të vogël. Përzijeni së bashku me luleshtrydhe. Shto gjysmën e kosit dhe në fund edhe disa pjesë luleshtrydhe të pashtypura.