Nëntotali
0.00

Receta


Receta


Tërshërë me Luleshtrydhe dhe Fara Chia
4 Persona
Persona


20 Minuta min
Koha per Pergaditje

20 min
Koha Totale


min
Koha per zierje
Përbërësit  • 1/3 Filxhan tërshërë

  • 1/2 Filxhan luleshtrydhe të copëzuara

  • 1/3 Banane e copëzuar

  • 2 Lugë bajame ose arra

  • 1/2 Lugë çaji kanellë

  • 2 Lugë Fara Chia

  • 1 Filxhan qumësht bajamesh ose qumësht tjetër

  • Sipas dëshirës: mund t’a mbulosh me fara, fruta etj


Hapat
  1. Vendos në një tas tërshërën, fara chia, bananen dhe luleshtrydhet e copëzuara dhe përzieji me qumështin. Fute në frigorifer dhe lëre gjatë gjithë natës. Në mëngjes nxirre nga frigoriferi dhe hidhi përsipër arrat ose bajamet dhe pak copëza luleshtrydhe të freskëta.