Nëntotali
0.00

Receta


Receta


Tërshërë Proteinike me Karrota
4 Persona
Persona


15 Minuta min
Koha per Pergaditje

15 min
Koha Totale


min
Koha per zierje
Përbërësit  • 3/4 Filxhan qumësht bajamesh ose qumësht sipas dëshirës

  • 1/2 Filxhan kos ose banane të shtypur

  • 1/2 Filxhan karrotë të grirë

  • 1/4 Lugë çaji kripë

  • 1/2 Lugë çaji kanellë

  • 2 Lugë çaji ëmbëlsues (stevia ose mjaltë)

  • 1 Filxhan tërshërë

  • 1/4 Filxhan protein (ose edhe mund të mos e përdorësh)

  • Sipas dëshirës: mund t’a mbulosh me fara, fruta etj


Hapat

  1. Receta përgatitet për 5-10 minuta. Në një tas të vogël, përziej të gjithë përbërësit bashkë. Ndaje në 2 kavanoza ose filxhan të vegjël. Mbuloje dhe fute në frigorifer për gjithë natën ose për 2 orë deri sa tërshëra të thithë të gjithë lëngun. Mund t'a mbulosh më arra, kanellë, ose kos. Shijoje të ftohtë ose në mikrovalë ngrohe për 30-60 sekonda.