Nëntotali
0.00

Receta


Receta


Tërshërë Me Mjaltë dhe Kos
4 Persona
Persona


15 Minuta min
Koha per Pergaditje

15 min
Koha Totale


min
Koha per zierje
Përbërësit  • 1/3 Gotë Qumësht

  • ¼ Gotë Tërshërë

  • ¼ Gotë Kos

  • 2 Lugë çaji fara chia

  • 2 Lugë çaji mjaltë

  • 1 Lugë çaji kanellë

  • ¼ Gotë boronica (të ngrira)


Hapat
  1. Kombinoni qumështin, tërshërën, kosin, farat chia, mjaltin dhe kanellën në një kavanoz. Mbulojeni dhe tundeni mirë. Hiqeni kapakun dhe shtoni në të boronicat. Mbulojeni sërish me kapak dhe vendoseni në frigorifer. Lëreni për rreth 8 orë dhe më pas mund ta shërbeni.