Nëntotali
0.00

Receta


Receta


Tërshërë me Shegë dhe Qokollatë
4 Persona
Persona


20 Minuta min
Koha per Pergaditje

20 min
Koha Totale


min
Koha per zierje
Përbërësit  • 1/2 Filxhan tërshërë

  • 1/2 Filxhan qumësht bajamesh

  • 1/2 Filxhan kokrra shege

  • 1 Lugë gjelle fara lini të bluara

  • 1 Lugë gjelle çokollatë e zezë e copëzuar


Hapat
  1. Futi të gjitha në një tas ose kavanoz. Mbuloje dhe mbaje në frigorifer gjatë gjithë natës. Përzieji mirë përpara se t'a konsumosh; mund t'i shtosh extra qumësht nëse të pëlqen më e hollë.