Nëntotali
0.00

Receta


Receta


Pasta Me Pesto
4 Persona
Persona


35 Minuta min
Koha per Pergaditje

35 min
Koha Totale


min
Koha per zierje
Përbërësit  • Vaj Ulliri

  • 1 Qepë

  • 3 Thelbinj Hudhër

  • Spinaq

  • Majdanoz

  • 100 gr Bizele

  • Makarona


Hapat
  1. Fillimisht ngrohni vajin e ullirit në një tigan. Shtoni qepën, e pas pak minutash dhe hudhrën. Lërini të marrin aromat e njëra-tjetrës dhe hidhni pak kripë e piper. Më pas shtoni dhe spinaqin. Përzieni të tre përbërësit me njëri-tjetrin. Hidhni majdanozin e lëngun e limonit. Në fund shtoni dhe bizelet. I kaloni të gjithë në blender për të bërë peston që më pas ja shtoni makaronave.