Nëntotali
0.00

Anti-Aging Cental-La Asiatica,650Gr

7.90 €

- Transporti 2€ në tërë Kosovën
Ju mund ta bëni blerjen e këtij produkti edhe përmes rrjeteve sociale:
 • Shitur dhe paketuar nga e-baa
 • Lista e Dëshirave
 • Lista e Krahasimeve
 • Ruaj në List
 • Përshkrimi:

  Anti-Aging Cental-La Asiatica,650Gr

  Përfitimet e Centella asiatica: Ekstrakti qetësues hidratues kundër plakjes , i njohur gjithashtu si pennywort indian, është një ilaç shumëvjeçar për lëkurën që rritet pranë Oqeanit Indian. Centella asiatica ka përqendrime të larta të flavonoideve, steroideve triterpenike, aminoacideve dhe sheqernave. Së bashku, këta përbërës mund të lejojnë një shumëllojshmëri të gjerë të përfitimeve të lëkurës, të tilla si vetitë anti-plakje, hidratuese dhe qetësuese të lëkurës. 

  Centella asiatica është e njohur për përmbajtjen e madecassoside, një përbërës për kujdesin e lëkurës i njohur gjithashtu si gota kola. Për këtë arsye, ekstrakti Centella asiatica mund të quhet edhe ekstrakt gotu kola. Përfitimet e gotu kola ofrojnë përfitime të forta kundër plakjes për shkak të aftësisë së saj për të mbrojtur në mënyrë të brendshme molekulat e lëkurës nga degradimi. Si rezultat, produktet e injektuara nga Centella asiatica mund të punojnë potencialisht për të zgjatur pamjen rinore të lëkurës.  Aplikimi lokal i produkteve Centella asiatica mund të ndihmojë gjithashtu në forcimin e funksionit të barrierës së lëkurës. Kjo përmirëson mbajtjen e lagështisë në lëkurë, e cila mund të shkaktojë pa dashje një efekt qetësues të lëkurës. Me përfitimet e saj të kombinuara, Centella asiatica është një përbërës i vlefshëm për të lehtësuar thatësinë e lëkurës, duke përmirësuar cilësinë dhe pamjen e përgjithshme të lëkurës. 

 • anti-aging,cental-la,asiatica,650gr

Produkte te ngjajshmeOfertat

Lista e Krahasimeve