Nëntotali
0.00

ZGTS Derma Roller.

15.00 €

- Transporti 2€ në tërë Kosovën
Ju mund ta bëni blerjen e këtij produkti edhe përmes rrjeteve sociale:
 • Shitur dhe paketuar nga e-baa
 • Lista e Dëshirave
 • Lista e Krahasimeve
 • Ruaj në List
 • Përshkrimi:

  ZGTS Derma Roller.

  Ky rul vjen me një shumëllojshmëri të madhësive të gjilpërave të cilat variojnë nga 0,3 mm deri në 1,5 mm . Gjilpëra 0.3 mm përdoret thjesht për të hapur poret e lëkurës për aplikimin e një produkti për kujdesin e lëkurës. Gjilpëra 0,5 mm përdoret për të trajtuar shenjat e plakjes: gjilpëra 1,0 mm për strijat dhe heqjen e celulitit: gjilpëra 1,5 mm funksionon mirë në plagët e trasha dhe lëkurën me gropa. Fuçi mban 192 mikrogjilpëra . 

  Një veçori e veçantë e dermarollerit ZGTS është se mund të përdoret në zona të mëdha të trupit, gjë që është për shkak të gjilpërave të aliazhit të titanit të fiksuara në fuçi. Për zona më të mëdha të trupit zgjidhni gjilpëra më të gjata.

  Dermaroller i njohur si rul i lëkurës është një pajisje për kujdesin e lëkurës që përdoret programi i 4-gjeneratës së kujdesit për lëkurën . Dermarolling mund të luftojë kundër problemeve të ndryshme të lëkurës si shenjat e akneve, rrudhat, plagët, pigmentimet, celuliti etj.

  Si të përdorni rulin e titanit ZGTS?

   

  1. Pastroni fytyrën tuaj ose çdo zonë që ka nevojë për trajtim me ujë të ngrohtë. Pasi përdorni një peshqir me avull ose një avullore për fytyrën që do të hapë poret dhe më pas aplikoni tonik normal të lëkurës përgjatë strukturës së lëkurës.
  2. Roli zhvendoset nëpër zonën e lëkurës që do të trajtohet në një sërë lëvizjesh të njëpasnjëshme. Shtypni fort, por mos e teproni për të shmangur ndonjë shqetësim të panevojshëm. Një mënyrë për të përdorur një rul është të imitoni pikat e një busull dhe ta rrotulloni atë përpara, majtas, djathtas dhe më pas mbrapa. Kjo siguron mbulim të barabartë pa e tepruar
  3. Aplikoni krem ​​hidratues ose serum për të ndihmuar në mbajtjen e lëkurës tuaj të hidratuar. Aplikojeni disa herë për të qetësuar lëkurën tuaj dhe për të shmangur acarimin e lëkurës. Jepini kohë procesit të shërimit. Lëkura juaj do të ndihet e ngrohtë dhe e shtrënguar pas përdorimit dhe do të ketë një ngjyrë të kuqërremtë të ngjashme me një rast të djegies së lehtë nga dielli. Kjo është krejtësisht normale dhe do të lehtësohet brenda 24 orëve. Ju mund të aplikoni një produkt për kujdesin e lëkurës në lëkurën tuaj që do tju ndihmojë me këtë.
  4. Përdorni dermaroller për një trajtim afatgjatë për të parë rezultatet më të mira. Përsëriteni procedurën nëse lëkura është shëruar plotësisht. Zakonisht trajtimi duhet të përbëhet nga 3-5 seanca dermarolling.

   

 • zgts,derma,roller.

Produkte te ngjajshmeOfertat

Lista e Krahasimeve